Rusudanův deník - Kapitola V.

...

den 45.

     Musel jsem zač... ...vat někol...  ... k ... vstup do mé dílny. Chystá se něco z čeho mám opravdu velké obavy. Nechám drobky na cestě, ...d je stihne ... ...etě ...st... než dojde k nejhoršímu. (zde bohužel část textu chybí a lze jen těžko odhadnout, co zde bylo napsáno)

 

...

den 48.

     Mám velké obavy, že se kníže Marek dostal do mé dílny. Tři dny jsem nemohl najít můj deník. Od teď si ho budu schovávat na jíné místo. Nechal jsem velkou, ale opravdu velkou řadu drobků na cestě. Podle nich se dá dojít ke všemu důležitému.

 

den 49.

     Je krásně vidět východ slunce, ale vlastně i západ slunce mám rád. Často sedívám na zídce před hradem. Nevím proč, ale je to dosti uklidňující. Dívám se do podhradí, poslouchám bzukot hmyzu a veškeré té otravné havěti. Zídka je místy dosti rozpadlá. Někde jsou malé, jinde velké otvory a někde nejsou žádné. Na horním vrchu této zídky je zajímavé dřevo, leckde ztrouchnivělé, leckde lesklé a živé.

(zde je několik vytržených stran, text poté zvláštně pokračuje)

...se stejně nic nalézt nedá. A kde tedy?

...

 

den 50.

3x17+9-1+858+316-9x2-46+4222-16x4+19+13+11+9+7+5+3+1=....

 

den 51.

   Těžko někd... ... jsem... mohl bych navštívit všechna bájná místa, mohl bych se zkusit schovat, ale obávám se, že všechny tyto...

 

den 52.

     Vždy jsem měl velký problém poznat, jaký je rozdíl mezi sedmikráskou a tou, co kvete v rohu. Kolem úst mám dosti bolestivé mapy. Snad mi na to pomůže balzám, který mi připravila vévodkyně z lesních květů.