Rusudanův deník - Kapitola III.

...

den 41.

     Dnes je velice pochmurné počasí. Včera jsem do pozdní noci bádal u sebe v dílně. Měl jsem opět několik geniálních nápadů. Až dokončím Zvukolab, hned se na ně vrhnu.

(zde je najednou v deníku napsán podivný text)

     Ale času teď poslední dobou moc nemám. Velké, ale opravdu velké starosti mi dělá mladý pán. Včera jsem měl pocit, že mi chce něco říci. Čěkal na mne před hradem a když už jsem byl skoro u něj, tak najednou z hradu vyšel kníže Marek a mladý pán sklopil hlavu a prošel kolem mě jakoby mě neznal. Když jsem se ho pak snažil najít už byl zřejmě opět někde na své noční vyjížďce.

den 42.

     Klatroni mi poslali skvělou zprávu, že se jim prý podařilo oslovit tu čarodějku, která se ukrývá v místních lesích. Prý se jmenuje Chinapien. Ovládá kouzla, černou magii, bylinkářství a mnoho dalších zajímavých dovedností. Zatím prý nebyla příliš sdílná, nicméně přítomnost Klatronů jí zřejmě prý nevadila. Na druhou stranu má už teď můj velký obdiv, protože už jen spatřit Klatrona chce obrovský kus odvahy. Jejich zelená kůže je dosti odpudivá a ten ostnatý hrb za krkem... ale prostě takoví oni jsou. Když pak člověk překoná prvotní strach, zjistí, že tak dokonalé a bezelstné bytosti nelze jakýmkoliv způsobem odsuzovat kvůli jejich vzhledu. Jejich skřehotavý a chraplavý hlas nazačátku sice také moc důvěry nepřidá, ale jejich činy nakonec mluví za vše. Jsem strašně rád, že jsem mohl v jejich společnosti nakonec strávit tolik času. Otce svého jsem nikdy nepoznal, ale mým otcem mohu s čistým svědomím říci, že je Sim. Sim je jméno Klatrona, který pro mě byl více než učitelem prostě.

     Teď mě napadlo, že za určitých podmínek a okolností bych mohl spoutat sílu úderu meče, jehož rána nezasáhne cíl. Mohl bych využít energickou rovnici a aplikovat zpětný ráz energie do meče, což by znamenalo, že každá další rána bude několikanásobně ničivější. Ještě to musím pořádně propočítat, ale zpoutat nevyužitou sílu respektive energii není zas až tak težké. Zákon zachování energie mluví jasně, takže to musí fungovat. Použil bych nejspíše meč Fortune, jelikož už stejně má nezničitelné vlastnosti, takže pro boj nablízko by se tak stal mečem s velkým M. Musím se smát, někdy jsou mé nápady vskutku nadčasové.